oferta
aquavibron
bemer 3000
body detox
Digital Clark's Zapper
HIRUDOTERAPIA
KARNETY UPOMINKOWE
koloroterapia
krioterapia miejscowa
LARWOTERAPIA - leczenie ran
masaże
mind activator
NOWOŚCI
OGŁOSZENIA
PORADA TYGODNIA
światłoterapia BIOPTRON Pro
świecowanie uszu
vitafon - terapia dźwiękiem
Work Site
 
przyjdz do nas

AKADEMIA PROMOCJI ZDROWIA "ALMADOR"
nzoz "Na Staszica"
ul. Staszica 3
42-200 Częstochowa
tel. 34 361 62 63
512 139 509
606 908 478
e-mail: info(at)almador.pl


Zapraszam do obejrzenia filmu

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

rys.1 - Vitafon-T

 

rys.2 - VITAFON-2

 

 

Miejsca aplikacji vibrofonów - tył ciała.

 

Miejsca aplikacji vibrofonów - przód ciała

OCZYWIŚCIE W TERAPIACH tzw: MIEJSCOWYCH (czyli w miejscu wystepowania choroby/bólu), wibrofony umieszcza się w tych miejscach!

 

 

 

Przykładowa terapia - tabela stosowania Vitafonu:

ZAPALENIE MIGDAŁKÓW (angina)
Leczenie realizowane jest według schematu 20. Kuracja – 9-15 dni.
Przed zabiegiem migdałki należy opracować płynem Lugola. Wibrofony umieszcza się
symetrycznie powyżej krtani tak, aby maksymalnie zbliżyć je do migdałków (obszar B). W tym celu należy się położyć i lekko odchylić głowę w tył.

Na noc stosuje się zabieg w obszarze K (pozycja leżąca – na plecach) w trybie 2 na 15 minut.

 

 


vitafon - terapia dźwiękiem


 

UWAGA!!!

 

Wczoraj VITAFON POLSKA przekazała mi informację, że od

 

01- kwietnia 2013r

 

drożeje model VITAFON-T!!

 

Cena wzrasta o 100,00 złotych

 

Kto planuje zakup tego modelu, ma tylko tydzień na zrealizowanie zamówienia po "starej" cenie!!

 

Czekam na zamówienia ;)Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY ZAINTERESOWANYCH, ŻE JESTEŚMY

OFICJALNYM PARTNEREM VITAFON POLSKA

Zgodnie z ustaleniami:

- udzielamy bezpłatnie konsultacji ws wyboru typu urządzenia i terapii;

- wykonujemy bezplatnie 1 zabieg w celu poznania zasady i działania urządzenia Vitafon;

- oferujemy urządzenia w  cenach producenta!!!

W CHWILI OBECNEJ PRODUKOWANE SĄ 3 TYPY URZĄDZEŃ VITAFON!!

Vitafon T- 695 PLN    Vitafon 2 -2290 PLN   Vitafon ACTIV- 1690 PLN

Nowe ceny obowiązują od 01.02. 2013r.

 

W zestawach z taśmami neoprenowymi do stabilizacji wibrofonów:

Vitafon T+Taśmy=795,00 PLN

Vitafon-2 + Taśmy= 2385,00 PLN

Vitafon ACTIV + taśmy= 1785 PLN

Taśmy= 115 PLN

Przedstawiam DOSTĘPNĄ gamę urządzeń do terapii falami dźwiękowymi VITAFON.

Urządzenia Vitafon występują w 3 typach rozwiązań konstrukcyjnych.

Wersja podstawowa Vitafon T z elektronicznymi wyświetlaczami i sterowaniem trybów terapii i czasu jej trwania (rys. 1) Głównie skierowane są do indywidualnego zastosowania w domowych warunkach.

Wersja dedykowana do gabinetów terapii naturalnych, gabinetów masażu i SPA, odnowy biologicznej i klubów sportowych, oraz wymagających klientów - VITAFON 2.- rys.2

Wersja ta, wyposażona w 2 gniazda, dające możliwość podłączenia i oddziaływania jednocześnie 2/3/4/8/10 wibrofonów w połączeniu z promiennikiem podczerwienii. Pełny nadzór i programowanie terapii w oparciu o specjalizowany program sterowany własnym mikroprocesorem.

Wersja mobilna Vitafon ACTIV- posiada wewnętrzny ładowalny akumulator oraz ma 4 wibrofony.

Urządzenia posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty unijne.

 

 

Informacje na temat stosowania terapii Vitafonem
Aparat pierwotnie był stworzony dla leczenia skutków urazów. Jednak z czasem skala chorób poddających się leczeniu lub polepszeniu stanu choroby przy pomocy Vitafonu, uległa rozszerzeniu. Jest to naturalny proces.  Nie ma wątpliwości, że w przyszłości spis chorób przy leczeniu których Vitafon daje pozytywne efekty ,będzie wydłużony.
1. Osteochondroza, zapalenie korzonków nerwowych.
2. Choroby stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, artretyzm.
3. Choroba nadciśnieniowa.
4. Zapalenie stercza.
5. Impotencja.
6. Łagodna adenoma gruczołu krokowego.
7. Surowicze zapalenie sutka.
8. Zapalenie pęcherza moczowego.
9. Nie trzymanie moczu, zapalenie nerek odmiedniczkowe.
10. Hemoroidy, zatwardzenie.
11. Zapalenie zatok, katar.
12. Angina, bronchit.
13. Owrzodzenie trofczne.
14. Złamanie, krwiak, obrzęk, stłuczenie, zwichnięcie, naciągnięcie.
15. Uraz kręgosłupa.
16. Rana, szew pooperacyjny.
17. Oparzenie, odmrożenie.
18. Chroniczny nieżyt żołądka.
19. Zapalenie ozębnej, zapalenie jamy ustnej, parodontoza.
20. Skutki skrzywienia bocznego.
21. Jaskra.
22. Neurosensoryczne przytępienie słuchu, zapalenie ucha.
23. Chroniczna niewydolność sercowa.
24. Skutku dziecięcego porażenia mózgowego, porażenia wiotkie.
25. Odbudowa i rozwój głosu.
26. Usuwanie zmęczenia mięśni.
27. Proflaktyka chorób i zwiększenie zdolności do pracy.


Należy jednocześnie mieć na uwadze następujące zalecenia:
- Stosować terapię Vitafonem w przypadku urazów czaszkowo-mózgowych można tylko po konsultacji z lekarzem-specjalistą i pod jego kontrolą.
- Nie należy liczyć się z wyzdrowieniem w ciągu jednego czy dwóch dni i nie ignorować wskazanych metod leczenia. Czas trwania zabiegów należy zwiększać stopniowo.
- Jeżeli nie postawiono dokładnej diagnozy, mają Państwo pytania lub wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem-specjalistą przed rozpoczęciem leczenia.
Przeciwwskazania
- W obszarze nowotworów złośliwych.
- Podczas ciąży.
- W obszarach zakrzepowego zapalenia żył.
- W obszarach ujawnionej miażdżycy.
- Przy ostrych chorobach zakaźnych.
- Przy gorączce.
- W obszarze działania wszczepionych stymulatorów.

 Częstotliwość przeprowadzenia zabiegów
Zazwyczaj zabiegi będą przeprowadzane wieczorem, przed snem. Lecz jeżeli mają Państwo możliwość i chcą osiągnąć maksymalny efekt leczniczy, prosimy o korzystanie z następujących zasad.
- W połączeniu z terapią środkami farmaceutycznymi zabiegi należy przeprowadzać podczas maksymalnej koncentracji lekarstwa w krwi: w 40-60 minut po przyjęciu tabletek lub mikstur, w 5-15 minut od zastrzyku i w czasie 2-4 godzin od nałożenia maści.
- Działanie „Vitafonu” trwa 4-6 godzin. Maksymalna ilość zabiegów na dobę- trzy. Jeżeli chodzi o poprawę ukrwienia komórek nerwowych, zapewniających pracę narządów objętych leczeniem, optymalny czas na dokonywanie zabiegów to 40-60 minut przed maksimum dobowej aktywności danego organu. Czasem jest potrzeba ciągłego utrzymywania ukrwienia tkanki nerwowej - w takich wypadkach należy przeprowadzać 2-3 zabiegi w ciągu dnia.
Czas trwania zabiegów
Wszyscy ludzie inaczej reagują na mikrowibracje, dlatego czas trwania pierwszych zabiegów powinien być niewielki, następnie można go stopniowo wydłużać. Należy się trzymać tej zasady, w inny sposób procesu leczenia nie przyspieszy się. Już kilka minut zabiegu powoduje poprawę ukrwienia. Kilka krótkich zabiegów w ciągu dnia jest lepsze, niż jeden długi zabieg. Zabiegi można czasami pomijać, niewiele wydłuży to proces leczenia. Odnowa organizmu to spore obciążenie dla organizmu. W celu uniknięcia obciążeń czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 60 minut, sumaryczny czas oddziaływania na dobę - nie więcej niż 2 godziny.

Nie dotyczy to terapii przeciwodleżynowych i zwiększających siły witalne-realizowane trybami AUTO Vitafonu-2!)

 Czas terapii.
Jak prędko można liczyć na wyzdrowienie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od ilości i charakteru zmian, które nagromadziły się w organizmie. Oparzenie 1-2. stopnia, początki kataru, świeże stłuczenia - jeżeli natychmiast zacznie się leczyć, to całkowicie można zapobiec powstawaniu objawów choroby. W tym samym czasie proste złamanie nawet przy wykorzystaniu „Vitafonu” nie zrośnie się szybciej niż po upływie 2 tygodni. Im więcej chorób, tym dłużej będzie trwać leczenie. Chory, który chodził o kulach z powodu artretyzmu nie wyzdrowieje po jednym zabiegu, tak samo jak nie wyzdrowieje po seansie czarnej lub białej magii. Cuda się nie zdarzają. Zdolność do regeneracji organizmu jest ograniczona. Z wiekiem i przy pewnych chorobach dodatkowo obniża się. Kiedy mówimy, że „Vitafon” odbudowuje przewodnictwo komórek nerwowych po 1-2 zabiegach, nie oznacza to jeszcze wyzdrowienia. Przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządu jest niezbędnym warunkiem pomyślnego przebiegu leczenia. Od tego wyzdrowienie dopiero się zaczyna. Im dłużej chorujemy, tym więcej w naszym organizmie uszkodzeń i tym dłuższe będzie leczenie.
Czasem po przeprowadzonej terapii u chorego nie następuje żadna poprawa samopoczucia. Zazwyczaj bywa tak w przypadkach, kiedy pierwotna przyczyna choroby nie została zdiagnozowana dokładnie, nie wszystkie choroby zostały ujawnione, albo czas leczenia okazał się niewystarczający. Przecież prędkość procesów leczniczych w organizmie jest ograniczona i czasem chory musi zastosować kilka etapów kuracji, zanim odczuje poprawę.
Bardzo trudne jest diagnozowanie chorób kręgosłupa, a bardzo często właśnie tam ukryta jest przyczyna choroby. Dlatego, jeżeli po przeprowadzonych seansach terapeutycznych nie ma żadnych zmian, zaleca się uściślić diagnozę, sprawdzić, czy ściśle przestrzegana jest metodyka leczenia i dokonywać proflaktycznych zabiegów na odpowiednich odcinkach kręgosłupa.
Typowa kuracja trwa dwie tygodnie. Zazwyczaj przy wieloletnich chronicznych chorobach istotne polepszenie osiąga się po upływie trzech-czterech miesięcy. Praktyka stosowania „Vitafonu” mówi, że przy periodycznym zastosowaniu urządzenia poprawa następuje w ciągu dwóch lat.
Jaka jest granica odbudowy funkcjonowania organizmu przy leczeniu z wykorzystaniem „Vitafonu”, na razie nie wiadomo. Oczywiste jest, że możliwości urządzenia są ogromne, lecz podczas leczenia potrzebny jest upór i cierpliwość. Niewiele chorób można wyleczyć podczas jednej kuracji. Realny czas leczenia w dużej mierze zależy od tego, ile zabiegów dokonuje się w ciągu doby. Leczniczy efekt jest proporcjonalny do łącznego czasu przeprowadzonych zabiegów. Lecz nie jest tak do końca.

Efekt oddziaływania urządzenia obserwuje się w ciągu 4-6 godzin, dlatego 3 zabiegi na dobę dają maksymalny efekt. Są i ograniczenia dotyczące łącznego czasu oddziaływania „Vitafonem” na różne narządy. Uwarunkowane jest to tym, że proces leczenia to duże obciążenie dla organizmu. Dobrze jest leczyć się stopniowo, aby nie powodować dyskomfortu. Dlatego we wszystkich proponowanych schematach lecznicza dawka zwiększana jest stopniowo, aby organizm nastawił się na intensywne leczenie. Kryterium optymalności jest samopoczucie i aktywność życiowa.

Odziaływanie vibrofonu na układ żylny i kapilarny.

 

 

Schemat 20. Leczenie zapalenia migdałków (anginy)

Dzień Ilość zabiegów na dobę Obszar B
Obszar K
Tryb min. Tryb min.
1–9
(15)
1–2 2 10-15 2 15

Aby zapobiec rozwojowi choroby przy pierwszych jej symptomach stosuje się zabieg 10-minutowy na obszar B w trybie 2, powtarzając go po 2-3 lub po 6-8 godzinach.

Na noc powtarza się zabieg w obszarze K przez 15 minut w trybie 2.
 

W przypadku ostrej anginy urządzenie stosuje się w połączeniu z preparatami bakteriobójczymi i pod kontrolą lekarza. W przypadku braku leków bakteriobójczych gardło należy przed zabiegiem opłukać roztworem dezynfekującym, a migdałki posmarować płynem Lugola. Długość zabiegów w obszarze B należy skrócić do 7-8 minut.
Przewlekłe zapalenie migdałków leczy się w stadium remisji. Czas trwania zabiegu – 20-25 minut.