oferta
masaże
body detox
bemer 3000
piramida
pilates
chi qung
świecowanie uszu
mind activator
oferta krakow
 
przyjdz do nas

Akademia Promocji Zdrowia
"ALMADOR"
Al. Kościuszki 10
42-200 Częstochowa
tel. (0-34) 361 62 63
(0)512 139 509
(0)606 908 478
e-mail: info(at)almador.pl


 

masażeMasaż gorącymi kamieniami relaksacyjny:

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Obszerność oraz siła bodźca wpływają na wytworzenie dużej ilości enkefalin w Centralnym Układzie Nerwowym.

Celem masażu jest ogólne rozluźnienie, duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii, ogólne oczyszczenie organizmu, zwiększenie procesów wymiany tkankowej oraz podniesienie progu odczuwania bólu.

Masaż gorącymi kamieniami wykonujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnia naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Do masażu całego ciała potrzebnych jest zestaw około 50 kamieni o różnym kształcie i wielkości. Dlaczego bazaltowe? Dlatego gdyż duża zawartość żelaza posiada na tyle dużą pojemność cieplną ażeby przekazać je głęboko w głąb tkanek.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami:
stany wyczerpania psychofizycznego
nadmierny stres
zmożone napięcie mięśniowe
ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego
zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
nadciśnienie tętnicze
stany przeciążeniowe.

Technikami, które głównie występują podczas masażu są: głaskanie, rozcieranie miejscowe oraz uciski punktowe. Podczas masażu stosujemy oliwkę wzbogacona w specjalne olejki terapeutyczne.

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe.

Ciepło błyskawicznie i prosto do serca - Masaż Gorącymi Kamieniami

Kiedy ciepło, tak kojące jak matczyny dotyk ukierunkowane jest na zmęczone zestresowane tkanki, to mamy do czynienia z unikalnym oddziaływaniem trwającym 90 minut zwanym Masażem Gorącymi Kamieniami.

Pomysł zrodził się w Arizonie i szybko trafił za ocean dając dobre efekty terapeutyczne. Każdy, który spotkał się z tego rodzaju masażem zaobserwował, że efekty jego nie ograniczają się tylko do oddziaływań fizykalnych. Na pierwszy rzut oka terapia kamieniami nie daje wrażenia tak przyjemnego, jaką w rzeczywistości jest. Ale rozważając gładkość, lśniący wygląd ciepłych bazaltowych kamieni z koryta rzeki, przesuwanych bez wysiłku po ciele, dających ukojenie, oczyszczających organizm oraz wyrównujących niedobory energetyczne można zmienić spojrzenie.

Używane do terapii kamienie, ich kształt i wielkość, temperatura, zależą od potrzeb i możliwości pacjenta. Terapia kamieniami sięga w głąb ciała, umysłu i duszy każdego pacjenta. Fizyczna odpowiedź na działanie terapii zależy od temperatury użytych kamieni wpływając na przyśpieszenie chemicznych reakcji wymiany we krwi i limfie.

Natychmiastowa głęboka relaksacja w masażu klasycznym występuje dopiero po 15-20 minutach. Blokując pamięć wsteczną pacjenci otwierają się rozpoczynając proces psychoterapii. W każdej z kultur możemy dopatrzyć się zasad terapii kamieniami. Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania.

Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Pielgrzymi kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania stóp. Energia roztaczająca się wokół terapii kamieniami nie dużo różni się od prostej przyjemności, której doświadczamy w dzieciństwie.

Kiedy jesteśmy dziećmi, kochamy kłaść się na dużych głazach będąc w górach bądź bawić się na trawie. Te niewinne dziecięce doświadczenia są ładowaniem duszy i zdobywaniem ziemskiej energii. Podczas gdy, ciepłe kamienie dostarczają kojącego ciepła do głęboko położonych tkanek, i wymieniają w nich krew i limfę, tak zimne kamienie, są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Stosowanie na przemian ciepłych i zimnych kamieni podnosi efektywność terapii.

Całe ciało jest zaangażowane w proces, w którym ciepło jest pomocne w przywróceniu homeostazy organizmowi, w którym następuje szybka wymiana krwi w sercu i płucach dostarczając utleniona krew, wzbogaconą w związki odżywcze do miejsc gdzie jest najbardziej niezbędna. Oddech początkowo zwiększa się by następnie spowolnieć pomagając klientowi wejść w stan głębokiej relaksacji na poziom, gdzie następuje uzdrawianie ciała, umysłu i duszy. Emocje całkowicie ustępują.

Terapia kamieniami jest niezbędna w każdym z gabinetów masażu, który chciałby odznaczać się profesjonalnym podejściem. Uzyskane efekty terapeutyczne jak najbardziej świadczą o tym, iż należy ja stosować. Kończąc, muszę stwierdzić, że cieszy się ona ogromnym powodzeniem wśród klientów, dając im ukojenie ich ciałom, duszom i umysłom.

Masaż z użyciem ciepłych kamieni

Kamienie podgrzewane w specjalnych podgrzewaczach używa się do masażu ciała, a także do akupresury. Różna wielkości kamienie przystosowane są do masażu różnych części ciała. Tak więc, największe używa się do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy. Taki zabieg trwa około półtorej godziny.

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii.

Masaż wpływa na:

1. Skórę

łatwia oddychanie skórne
oprawia odżywianie skóry
rzyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
oprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
omaga zwalczać cellulit

2. Tkankę mięśniową

większa zdolność mięśni do pracy
oprawia napięcie i elastyczność mięśni
egeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
Układ krwionośny i limfatyczny
oprawia pracę układów (gimnastyka naczyń)
łatwia odpływ krwi żylnej
mniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca

4. Układ nerwowy

ziała uspokajająco i relaksująco
agodzi objawy stresu

Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.

Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.

Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Masaż gorącymi kamieniami energetyczny:

Zazwyczaj dostrzegamy piękno kamieni szlachetnych, ale rzadko zastanawiamy się nad tym, czy takie kamienie mogą do czegoś służyć. Prawda jest taka, że każdy minerał posiada dość intensywne wibracje energetyczne(w zależności od jego rodzaju)

Nasza planeta ma swoje POLE ENERGETYCZNE.. Pola te łącząc się ze sobą, tworzą wspólne pole energetyczne. Pola energetyczne wywołują również minerały i kamienie szlachetne, które maja nam naprawdę wiele do zaoferowania. Są zbyt długo niedocenianym darem od Ziemi. Posiadają wręcz zbawienny wpływ na nasze ciała energetyczne i czakry.

Oddziałując w subtelnych wymiarach, regulują prace czakr, oczyszczają kanały z energetycznych blokad. W ten sposób pomagają nam korzystać z całego naszego potencjału energetycznego. Skutkiem takich oddziaływań jest wyraźnie odczuwalny przez nas wzrost poziomu energii życiowej. Daje to skuteczna ochronę przed chorobami i radośnie nastraja do życia. Łatwiej radzimy sobie z różnymi wyzwaniami, jakie stawia nam na drodze naszego życia Świat i ludzie. Wzrasta również nasz intelektualny potencjał.

W skład naszego zestawu wchodzi 7 kamieni energetycznych - po jednym na każdą czakrę, Kamienie z zestawu należy kłaść na ciele na wysokości odpowiednich czakr. Najlepiej robić to w pozycji leżącej (dowolnie na plecach lub na brzuchu). Masaż gorącymi kamieniami pozwoli naszemu ciału maksymalnie zrelaksować się a energetyczne kamienie napełnią Cię swoimi leczniczymi energiami.

Poniżej - krótki opis każdego ze stosowanych w tym masażu kamieni:

Jaspis

Działa na czakrę podstawy. Aktywizuje energie w stopach i łączy nas z energiami Ziemi. Lekcja, jaka ma do przekazania to: naucz się jak kochać i dbać o siebie sama/samego. Jego energia mocno osadza w rzeczywistości, pomaga przezwyciężyć lek, uczy jak racjonalnie do niego podejść i jak praktycznie radzić sobie z problemami.

Karneol

Jest związany z energiami drugiej czakry. Zmniejsza napięcia i blokady energetyczne w okolicy podbrzusza. Jego lekcja to: naucz się żyć tu i teraz. Sprzyja koncentracji, "zakotwicza" energię, wzmacnia witalność, zwiększa nasz twórczy potencjał.

Tygrysie oko

Kamień ten energetycznie odpowiada wibracji trzeciej czakry - Splotu słonecznego. Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własną energię, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania się tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć się wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.

Kwarc różowy

Harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie silnie oddziałuje a czakrę serca. Uzdrawia nas energiami miłości. Daje głębokie odprężenie, co daje naszemu organizmowi szanse na samouzdrowienie.

Awenturyn

Podobnie jak kwarc różowy oddziałuje na czakrę serca, stymuluje ja i uzdrawia jej energie. Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od leków i obaw.

Chalcedon

Jego wibracje odpowiadają częstotliwościom czakry gardła. Pomaga wyrazić uczucia i myśli. Inspiruje tych wszystkich, którym potrzebny jest dar wymowy, czy sztuka przekonywania. Ułatwia podejmowanie decyzji. Jest kamieniem o wybitnych właściwościach ochronnych.

Ametyst

Aktywuje nasze 3 oko. Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Wspomaga prace naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii.

Kryształ górski

Kamień ten jako jedyny z powodzeniem możemy stosować pracując z każdą z czakr, ponieważ działa na wszystkich poziomach energetycznych. Jest wręcz uważany za klucz do otwierania naszych centrów energetycznych. Przeznaczony jest jednak szczególne do pracy z czakrą korony, ponieważ ma dar łączenia nas z nasza Wyższą Jaźnią.

Cecha wspólna wszystkich kryształów jest to, ze potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoista tarcza dla tego, który je nosi i używa. Ponadto kryształy te stymulują nasze tkanki i płyny ciała (krew, limfa itp), aby rezonowały na nowych, leczniczych wibracjach.

W trakcie wykonywanego masażu gorącymi kamieniami układamy te kamienie energetyczne w odpowiednich miejscach ciała. Wzmacniają efekt masażu i wzbogacają doznania znacząco wpływając na poprawę naszego funkcjonowania, odtruwania i relaksacji.

Masaż głowy:

Masaż polega na delikatnym masowaniu opuszkami palców głowy ze szczególnym uwzględnieniem okolic czoła i skroni. Jednostajne i płynne ruchy powodują rozluźnienie głowy a co za tym idzie całego organizmu.

Głowa jako część ciała rzadko narażona na bezpośredni dotyk jest szczególnie wrażliwa, dlatego nawet bardzo delikatny masaż jest niesamowicie silnie i zaliczany do szczególnie przyjemnych. Polecany osobom podatnym na stres jak również tym z problemami dróg nosowych (bóle zatok, zapalenie ucha) wtedy wykorzystuje się do niego specjalne maści..

Częściowo jest wykonywany przy zabiegu świecowania uszu dla rozluźnienia pacjenta i pobudzenia organizmu do szybszego oczyszczenia kanałów słuchowych.

Masaż stóp:

Dobrodziejstwo dla całego organizmu.
Masaż stóp to jeden z najprostszych sposobów poprawienia sobie nastroju i ogólnego samopoczucia. Ręce doświadczonego specjalisty pielęgnacji stóp rozluźniają i naciągają mięśnie, mocno nadwerężone przez ciasne buty i ciągłe chodzenie, dodając im tym samym siły. Naczynia zostają lepiej ukrwione, co pobudza ok. 72.000 nerwów na podeszwie stopy i wpływa korzystnie na cały organizm.

Stopy to nie tylko narzędzia, ale także bardzo ważny przekaźnik bodźców. Ok. 72.000 wiązek nerwowych, łączących ważne organy i partie ciała, kończy się właśnie na podeszwie stopy. Dlatego też taki masaż stóp przyczynia się do czegoś więcej niż tylko do lepszego funkcjonowania i wzmocnienia stóp. Pośrednio za pomocą uaktywnienia masażem końcówek nerwów zostaje pobudzony do poprawy funkcjonowania cały organizm i polepszone ogólne samopoczucie pacjenta.