oferta
masaże
body detox
bemer 3000
piramida
pilates
chi qung
tai chi
stretching
świecowanie uszu
mind activator
oferta krakow
 
przyjdz do nas

Akademia Promocji Zdrowia
"ALMADOR"
Al. Kościuszki 10
42-200 Częstochowa
tel. (0-34) 361 62 63
(0)512 139 509
(0)606 908 478
e-mail: info(at)almador.pl


 

świecowanie uszu


Metoda terapii i receptura świec ma długą tradycje. Już od bardzo dawna ludzie byli poddawani terapii przy pomocy specjalnych świec wkładanych do ucha. Obecnie jest stosowana na całym świecie, a jej skuteczność poznana i zaakceptowana przez współczesnych badaczy.

Świecowanie i zabieg świecowania uszu jest coraz częściej stosowany przez specjalistów medycyny naturalnej. W stanach ostrych zabieg taki można stosować raz dziennie przez 7 kolejnych dni. W stanach chronicznych 1-2 razy w tygodniu (8-10 zabiegów). A zapobiegawczo 1 zabieg, co 4-6 tygodni. Zawsze stosujemy zabieg świecowania dla obydwu uszu zaczynając od zdrowszego.

Zastosowanie świecowania jest skuteczne przy następujących dolegliwościach:
szumy i dzwonienie w uszach
zaburzenia ostrości słuchu
usuwanie nadmiaru wosku z uszu
zapalenie zatok i katar
samoistne bole głowy
migreny szyjne
nadmierna pobudliwość nerwowa
nerwice narządowe tzw. wegetatywne
rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego
regulacja i usprawnienie krążenia energii życiowej
zapewniają zrelaksowanie i odprężenie

Wymienione zastosowanie podano na podstawie wieloletnich doświadczeń specjalistów medycyny naturalnej i osób stosujących ten rodzaj terapii.

Świece działają na zasadzie komina wzbudzając ruch powietrza. Powstające podczas spalania świecy ciepło ogrzewa małżowinę uszną i stymuluje rozliczne receptory nerwowe i punkty akupunktury, Ciepło rozszerza naczynia krwionośne małżowiny usznej i usprawnia krążenie krwi oraz energii życiowej.

Terapia powoduje wyrównanie ciśnienia miedzy wnętrzem głowy a uszami.

Ogromny jest również wpływ w zabiegu na relaksacje i pełne wyciszenie organizmu. Cały proces jest odbierany jako wyjątkowo przyjemny i silnie odprężający, harmonizujący cały ustrój. Niektórzy zasypiają w trakcie lub zaraz po wykonaniu zabiegu.

Podczas spalania świecy pacjent słyszy bąbelki powietrza uwalnianych z wosku pszczelego.

Świec nie należy stosować przy przebitej błonie bębenkowej oraz w przypadku reakcji alergicznej na propolis.

Stosowanie świec jest bardzo proste i bezpieczne, jeśli zapewniamy sobie obecność osoby drugiej podczas zabiegu. Nadzór gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki do odprężenia i pełnej relaksacji, a nawet snu. Wskazane jednak jest, aby pierwszy zabieg został wykonany przez specjalistę biegłego w tej metodzie.SPOSÓB WYKONANIA ZABIEGU

Do zabiegu należy sobie zarejestrować 45-0 minut czasu. Pomieszczenie powinno być ciepłe i spokojne. Podczas wykonywania zabiegu należy pacjenta okryć kocem, aby chronić go przed utratą ciepła.

Wcześniej przygotowujemy niezbędne akcesoria:
naczynie z wodą
zapałki
waciki do oczyszczenia uszu
waciki do zatkania uszu po zakończonym zabiegu kawałek tkaniny naturalnej o wymiarach 20 x 20 cm z wyciętym niewielkim otworem pośrodku.

Osobę korzystającą z terapii układamy na boku podkładając jej pod głowę jasiek lub wałek, przykrywamy kocem, na głowę kładziemy uprzednio przygotowany kawałek materiału tak, aby wycięty otwór znajdował się nad kanałem słuchowym, Świecę odpalamy od końca bez folii aluminiowej i delikatnie wsuwamy ruchem okrężnym do przewodu słuchowego (końcem z folią aluminiową).

Głębokość wsuwania ok. 1 cm tak, aby dym nie wydobywał się na zewnątrz. Terapeuta obejmuje świecę dwoma palcami (wskazującym i środkowym) układając dłonie na głowie pacjenta. Świecę należy trzymać delikatnie miedzy palcami, aby jej nie zgnieść. Terapeuta musi przyjąć wygodną pozycję tak, aby nie zakłócać spokoju pacjenta.

Gdy świeca dopali się do paska należy ja delikatnie wyjąć i zgasić w naczyniu z wodą. Część zanieczyszczeń, które zostały usunięte z uszu oraz żółto- biały proszek, który powstaje czasami podczas spalania świecy usuwamy delikatnie wacikiem kosmetycznym, przeznaczonym do uszu. Wszystkie zanieczyszczenia usuwamy ostrożnie zwracając uwagę, aby nie wepchnąć ich powrotem do środka.

Następnie ucho zatykamy wacikiem zwiniętym w kulkę (wacik ten powinien znajdować się w uchu ok. 2 godzin) Po około 5-10 minutach przystępujemy do świecowania drugiego ucha powtarzając w/w czynności.

Po zakończeniu zabiegu należy pacjenta okryć i pozostawić ok. 10-15 min. W spokoju.

Stosowanie świec jest całkowicie bezpieczne i proste, należy jednak przestrzegać w/w zasad.

Metoda ta jest polecana i stosowana przez wielu specjalistów medycyny naturalnej.

Oprócz działania czysto fizycznego zabieg ten ma również pewne wartości duchowe, jeżeli jest wykonywany przez odpowiednia osobę.